Terakoty

Terakoty

Śródziemnomorski klimat w Twoim domu? To możliwe. Ten materiał został nieco zapomniany — niesłusznie. Jego właściwości i estetyka potrafią zmienić wizualnie niejedno pomieszczenie. Terakota, bo o nie właśnie mowa, to jeden z wielu rodzajów wyrobów, którymi wykańcza się podłogi. W tej kategorii naszego sklepu znajdziesz kilkanaście propozycji pod względem kolorystyki i wzornictwa. Dzięki temu z pewnością dopasujesz któryś model do swojego projektu i nadasz charakteru swojej prywatnej przestrzeni.

Czym dokładnie jest terakota?

To nic innego jak drobnoziarnista glina, którą wypala się w specjalnym piecu w temperaturze wahającej się między 900 a 1300 stopni Celsjusza. Jej wykończenie może być gładkie lub fakturowane, a wzór na górnej części całkowicie dowolny. Obecnie wiele projektów na rynku jest niemal nie do odróżnienia od klasycznego gresu, ale tylko wtedy, gdy patrzy się z góry. Wzornictwo może imitować drewno, a nawet marmur. Jedynie spód terakoty świadczy o innym materiale, ponieważ jest pomarańczowy.

Jakie zalety ma terakota i dlaczego warto ją kupić?

Jedną z największych zalet tego wyrobu jest jego odporność. Świetnie radzi sobie z wilgocią i plamami, dlatego będzie dobrym wyborem do wnętrza domu. Dzięki temu terakota jest też wyjątkowo prosta w czyszczeniu. Wystarczy użyć wody i niewielkiej ilości detergentu, żeby przywrócić jej pierwotny wygląd. Bez większego problemu usuniesz w ten sposób nie tylko brud, ale również możliwy osad czy kamień, jeśli zdecydujesz się na położenie terakoty w łazience lub w kuchni.

Jakiego rodzaju terakotę znajdziesz w naszym sklepie?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że każdy z naszych Klientów ma zupełnie inny pomysł na wykończenie swojego domu. Dlatego oferujemy terakotę w różnych formatach (np. 40x40, 45x45, 47x47, 15x50, 60x60 centymetrów). Co więcej, znajdziesz tutaj produkty gładkie i strukturalne, z powierzchnią wykończoną na połysk, mat, satynę lub lapato. Możesz także wybrać spośród modeli ściennych oraz uniwersalnych.

Zainteresowaliśmy? A może masz jakieś pytania? Jeśli tak, to skontaktuj się z naszym sklepem internetowym, a my chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Doradzimy również, który produkt sprawdzi się najlepiej!